Moja nowa droga
Małe Kino * piątek (7 sierpnia 2009) * godz. 18:00

My New Life, Polska (PL) 2009, kolor|colour, 38 min.

reż|dir Barbara Białowąs

Piotr i Alina - 30-latkowie w wielkim mieście. Alina zarabia w kasynie po to, by móc pracować w zawodzie reżysera. Piotr pracuje w alternatywnym radio, współorganizując pomoc dla białoruskiej opozycji. Dzień ich zaręczyn ma być radosnym spotkaniem dwóch rodzin i dwóch pokoleń. Splot przypadków powoduje jednak, że rodzinna uroczystość zmienia się w konfrontacje postaw i poglądów. Ujawnia się silny konflikt pokoleniowy. Czy ich rodziny więcej łączy czy dzieli? Alina i Piotr muszą zadecydować, co dla nich w życiu jest najważniejsze i jak ma naprawdę wyglądać ich "nowa droga życia”...

Barbara Białowąs

Ukończyła kulturoznawstwo oraz reżyserię filmową na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autorka kilku etiud fabularnych. Zrealizowała również film dokumentalny w Rosji, pt.: „Moskiewska żona” – pokazywany w ponad 20 krajach, na ponad 350 pokazach. Pracuje realizując reportaże i filmy promocyjne.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.