Newsletter 12
Szanowni Państwo!
Świat zwariował!

Światowa premiera nowego filmu Sławomira Grunberga „Namaluj co pamiętasz” („Paint What You Remember”) już 8 sierpnia na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Mayer Kirshenblatt wyjechał z Polski i osiedlił sie w Kanadzie w 1934 roku. W wieku 73 lat zaczął przenosić na sztalugi swoje wspomnienia z przedwojennego Opatowa. Na obrazach, które opowiadają o codziennym życiu miasteczka, widzimy również jego znajomych, sąsiadów i rodzinę. Większość z nich zginęła w Holokauście. 91 letni artysta odwiedza Opatów, który z wielką pompą organizuje wystawę jego obrazów. Z fotograficzną pamięcią artysta odtwarza na nich przedwojenny sztetl.

Sławomir Grunberg to reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych. Od 1981 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii łódzkiej filmówki. Na swoim koncie ma ponad 40 filmów, a także wiele prestiżowych nagród filmowych i telewizyjnych, w tym amerykańską nagrodę Emmy oraz nagrodę im. Jana Karskiego "Za Odwagę I Serce".

Zapraszamy!
 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.