Aktualności
Jestem antykomunistą - Ryszard Bugajski
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00

Postać Ryszarda Bugajskiego zafascynowała dziennikarza „Głosu Dwubrzeża” Macka Drobinę. Po jednej z festiwalowych projekcji namówił reżysera na rozmowę.
Więcej…
 
Co to był za cyrk ten PRL?
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00
"Przesłuchanie" 7 lat leżało na półce. Cenzura nie dopuściła go do kin. Pomogła konspiracja i działalność podziemia. Film obrósł legendą, sprostał jej i po trzydziestu latach od powstania wzbudził zachwyt wśród publiczności na Dwóch Brzegach. W Cafe Kocham Kino pojawił się sam Ryszard Bugajski, reżyser filmu.
Więcej…
 
Leo Kantor - skrzypce pamięci
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00
Mądrym ku pamięci, politykom dla przestrogi, głupim dla nauki. Pod tym hasłem Leo Kantor przezentuje swój niezwykły pokaz – „Wyjechać ze skrzypcami“.
Teatr Leo Kantora to teatr dokumentalny. W pokazie wykorzystuje autentyczne pamiątki i fotografie. Oszczędna scenografia składa się ze stolika z laptopem do prezentacji zdjęć oraz krzesła, na którym leżą skrzypce. To oryginalny instrument muzyka Olo Spiro. Towarzyszyły swojemu właścicielowi odkąd skończył siedem lat, poprzez wojnę, wygnanie i do końca jego życia. Grały w Warszawie, w Białymstoku, w łagrowym baraku, w końcu w Sztokholmie. Teraz dają świadectwo swoich czasów i śmierci, o którą się otarły.
Więcej…
 
Na jaką nutę grają Dwa Brzegi?
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00
Brazylijska bossa nova- od tego zaczął się Festiwal. Nieprzypadkowo. Sam Bruno Baretto pojawił się  w Kazimierzu.   Jego "Dona Flor i jej dwóch mężów" otworzyła najbardziej dźwięczną sekcję festiwalu - "Muzyka, moja miłość". Filmowe arcydzieło zabrzmiało pośród ruin Kazimierskiego Zamku kompozycjami Francisa Hime, który dopiero co pozdrawiał publiczność z tej samej sceny.
Więcej…
 
Cynamonowa noc
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00
Jurij Andruchowycz i zespół Karbido przyjechali do Kazimierza z niepowtarzalnym projektem . Koncert to jedna z części tryptyku „SAMOGON-CYNAMON-ABSYNT". Współpracujący od kilku lat muzycy przygotowali dla nas elektroniczne i akustyczne pejzaże. Sam krążek łączy wiele estetyk. Nagrywany był w kilku różnych miejscach, m.in. w Drohobyczu, Utrechcie, Warszawie i Wrocławiu. Jak to brzmi, będzie można się przekonac już dzis o 21.00 na patio Domu Architekta SARP. W Karbido gościnnie zadebiutuje eksperymentalny perkusista ze Szwajcarii - Peter Conradin Zumthor.
 
Wymyśl świat od nowa
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00
W ramach „Lekcji kina” przed festiwalową publicznością wyspowiadał się Bruno Baretto. Oddajemy mu glos:

Czuję się trochę jak w kościele… Zostać reżyserem, to zdecydować się – w pewnym sensie – na życie księdza.
Więcej…
 
Dwadzieścia lat minęło
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00

Polska to pojęcie, wizerunek, nazwa czy symbol? Co stało się w z naszym krajem w perspektywie ostatnich 20 lat? Odpowiedzi szukali studenci fotografii łódzkiej filmówki Ich prace do 9 sierpnia można oglądać na dziedzińcu Zamku w Janowcu.
Więcej…
 
Wisła zmienia bieg
Aktualności
Wtorek, 04. Sierpień 2009 00:00
Wisła dzieli i zarazem łączy Janowiec i Kazimierz. Oddziela fizycznie miasta od siebie, ale równocześnie poprzez przepływ wód potrafi błyskawicznie przenosić z jednego miejsca w drugie.  Dalej, po drodze aż do Bałtyku, zbiera i przekazuje wiele cennych informacji. Tym razem na krótki czas odwróciła swój bieg, by połączyć nas także z północą i przekazać wieści znad Bugu.
Nad brzegami Wisły rządzi światowe kino, za to w Galerii Brama króluje rzeka Bug. Wszystko za sprawą Stanisława Baja, profesora wydziału malarstwa ASP w Warszawie. Urodzil sie nad Bugiem, nie dziwi wiec jego osobisty stosunek do rzeki.  Uparcie powracając do tematu wody w swoich pracach, prezentuje jej różne oblicza. Uważa ją za najważniejszy krwioobieg natury.
 Wystawę można zobaczyć wciągu następnych dwóch tygodni.
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 Dalej > Ostatnie >>

Strona 2 z 6
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.