Nieważkość
Zamek w Kazimierzu Dolnym * niedziela (2 sierpnia 2009) * godz. 22:00
Małe Kino * poniedziałek (3 sierpnia 2009) * godz. 22:00

Weightless, Szwecja (SE) 2007, kolor|colour, 6 min 40 sek|sec

reż|dir Erika Janunger

Historia o tym, co się dzieje, kiedy spojrzy się na świat pod innym kątem. Dwie tancerki prowadzą nas przez takie doświadczenie, chociaż prawdziwym bohaterem filmu okazuje się być pokój, w którym tańczą. Zasadniczą myślą przewodnią tej produkcji było połączenie architektury z ruchem ludzkiego ciała. Pokój zamienia się w choreografa i stwarza zupełnie nowe warunki dla tancerek do tańczenia. Pozwala im na najbardziej cudowne i dziwaczne ruchy, trzymając je jednocześnie na krótkiej smyczy.

Erika Janunger (1979)

Otrzymała tytuł magistra z zakresu architektury wnętrz i projektowania mebli. Jej magisterski projekt film „Weightless”, w którym udało się jej połączyć artystyczne, jak i muzyczne talenty, został nagrodzony najwyższym stypendium szkoły.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.