Krakowska Szkoła Filmu i Komunikacji Audiowizualnej
Nowoczesna, oparta na systemie modułowym forma nauczania. System modułowy nauczania oznacza, że student ma możliwość samodzielnej kompozycji profilu wykształcenia, poprzez wybór ilości i kolejności kursów, na które uczęszcza. KSFiKA daje możliwość zdobycia komplementarnej zawodowej wiedzy na temat tworzenia filmów, począwszy od napisania scenariusza, przez reżyserię, aż po ich produkcję.

Szkoła oferuje:
  • wieloletni plan studiów i swobodę w wyborze długości studiowania - w KSFiKA mogą Państwo ukończyć jeden z naszych kursów, bądź uczestniczyć we wszystkich kursach po kolei - korzystając z licznych udogodnień takich jak zwolnienie z kursu podstawowego czy zniżki w opłatach,
  • spotkania z mistrzami, wybitnymi postaciami świata kina i kultury, uzyskanie cennych porad,
  • zdobycie praktycznych umiejętności - studenci Krakowskiej Szkoły Filmu i Komunikacji Audiowizualnej mają możliwość uczestniczenia w nadobowiązkowych praktykach związanych ze wspólnymi przedsięwzięciami - Szkoły oraz TVP Kraków. Jest to okazja, aby zapoznać się z praktyczną realizacją filmów, przeprowadzaniem castingów czy pracą w telewizji. W tym roku realizujemy 4 dokumenty we współpracy z TVP Kraków, na podstawie scenariuszy uczestników kursu Scenariusza Filmu Dokumentalnego, a w roku przyszłym zrealizowane zostaną kolejne cztery dokumenty oraz dwa filmy fabularne,
  • produkcją filmowa i komplementarną opieką od przekazania wiedzy po pomoc w zaistnieniu w filmowym świecie – w tym celu KSFiKA powoła do życia Agencję Scenariuszową, która pomoże młodym twórcom w zdobywaniu funduszy oraz w realizacji filmów. Każdy z naszych studentów i absolwentów może liczyć na naszą pomoc i wsparcie.
Krakowska Szkoła Filmu i Komunikacji Audiowizualnej działa we współpracy z Krakowską Szkołą Scenariuszową. Każda z nich posiada charakterystyczne dla siebie wydziały:
  • Wydział: Reżyserii
  • Wydział: Organizacji Produkcji Filmu i Komunikatów Audiowizualnych
  • Wydział: Scenariusz Filmu Fabularnego
  • Wydział: Scenariusz Filmu Dokumentalnego
  • Wydział: Scenariusz Filmu Reklamowego i Komunikatów Audiowizualnych
Strona internetowa Szkoły: www.ksf.edu.pl
 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.