Michał Borys
Kollegium Sztuk Pięknych
ul. Nadwiślańska 9
24-120 Kazimierz DolnyMichał Borys, urodził się i mieszka w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. W 1995r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. Od 1995r. jest związany z macierzystym wydziałem, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta.

Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek dzieląc swoje zainteresowania pomiędzy światem martwej natury, gdzie prowadzi malarskie poszukiwania piękna zamkniętego w prostych codziennych przedmiotach, a światem zewnętrznym, wiodącym małymi uliczkami, zaułkami, klatkami schodowymi w miejsca dobrze i mniej znane.

Wystawa „W przestrzeni półcienia” jest pierwszą próbą całościowego pokazania tej drugiej strony osobowości autora ukierunkowanej na zewnątrz. To zbiór prac powstających na przestrzeni lat ukazujących miejsca zwyczajne, czasem przypadkowe, które utkwiły głęboko w pamięci i do których wraca w rysunku odkrywając je na nowo, tym razem już nie tylko dla siebie. Jednakże te pejzaże miejskie i fragmenty wnętrz są tylko pretekstem, sceną, na której toczy się gra światła i cienia, lecz nie ci dwaj aktorzy są tu istotni, a to, co dzieje się pomiędzy nimi, w półcieniu.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.