Kaszel umarlaka
Małe Kino * poniedziałek (3 sierpnia 2009) * godz. 16:10

Dead Man's Coughing, Polska (PL) 2008, kolor|colour, 22 min.

PREMIERA


reż|dir Krzysztof Borówka

Czy w małych, zapomnianych przez świat miasteczkach można jeszcze spotkać wiedźmy? Czy świnia przynosi szczęście i może ustrzec człowieka przed chorobą?

Ed, cyniczny i zmęczony życiem poseł z Warszawy, przybywa do małego miasteczka walczyć o reelekcję i załatwić ciemne interesy z miejscowym wójtem. Magiczne rytuały odprawiane wspólnie przez gospodynię i córkę wójta, spotkanie z topielcem i nietypowa przyjaźń ze świnią na zawsze odmienią jego życie.

Krzysztof Borówka

Student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, UŚ. Autor dokumentów i fabuł. Jego filmy krótkometrażowe są wyświetlane i wyróżniane na festiwalach polskich i zagranicznych. Reżyser reklam, koncertów. Pracuje jako drugi reżyser i asystent w filmach fabularnych, asystuje w Operze Śląskiej.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.