„Wyjechać ze skrzypcami” Leo Kantor - Teatr dokumentalny
Małe kino * wtorek (4 sierpnia 2009) * godz. 20:30

Wyjechać ze skrzypcami„Wyjechać ze skrzypcami” Leo Kantor - Teatr dokumentalny

Mądrym ku pamięci, nieświadomym dla nauki, politykom dla przestrogi.

W poszukiwaniu dobra i doskonałości człowiek stworzył skrzypce, żaden inny instrument, dosłownie i w przenośni, nie leży grającemu bliżej serca. (...) Mówi się nieraz, że człowiek , który nie zaznał bólu nie potrafi w pełni cieszyć się radością muzyki. Skrzypce najlepiej też wyrażają smutek, żal i ten niezwykły śmiech – przez łzy. Nie przez przypadek jest to instrument umiłowany przez Żydów i Polaków, te dwa chyba najbardziej melancholijne narody świata.“ - fragment spektaklu.


Wtorek, 4 sierpnia, (Mały Namiot), teatr dokumentalny w wykonaniu Leo Kantora.

 

 

Leo Kantor Leo Leszek Kantor jest publicystą, filologiem słowiańskim i animatorem kultury związanym przez wiele lat z Uniwersytetem Sztokholmskim. Po Marcu został usunięty z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, gdzie studiował rusycystykę, a następnie wykładał. W 1969 roku wyjechał z Polski. Obecnie jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Humanity In the World”. W 2008 roku został uhonorowany główną nagrodą Federacji Artystów Szwedzkich za obronę praw człowieka w dokumencie filmowym.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.