Newsletter 10
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI
Newsletter 10

Szanowni Państwo!

Premiery i ciekawe pokazy specjalne – to nasza propozycja na ostatnią sobotę Festiwalu.

Gościem Dwóch Brzegów będzie Sławomir Grunberg. W Kazimierzu pojawi się ze światową premierą „Namaluj, co pamiętasz”. Dokument opowiada historię Mayera Kirshenblatta, który wyemigrował z Polski i osiedlił się w Kanadzie. W wieku 73 lat zaczął przenosić na sztalugi swoje wspomnienia z przedwojennego Opatowa.

Sprawdzimy, co dzieje się w kinie Dalekiego Wschodu. Johny TO to jeden z najlepszych hongkońskich reżyserów kina akcji. W Kazimierzu po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazane jego najnowsze dzieło "Vengeance". Scenariusz napisał Wai Ka-fai, w jednej z głównych ról zobaczymy francuską gwiazdę - Johnnego Hallyday.

Uwagę poświęcimy tez rodzimym produkcjom. Pokażemy „Operacje Dunaj” Jacka Głomba. Na festiwalowej projekcji pojawi się Zbigniew Zamachowski (filmowy kapitan Czesław Grążel) i Jacek Kondracki (scenarzysta).

Kolejna polska propozycja to „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec - filmowa historia nastoletnich prostytutek, które najstarszy zawód świata uprawiają nie na ulicy, a pod dachem…galerii handlowej.

Oficjalne zakończenie Festiwalu dedykujemy Janowi Machulskiemu. Widzowie będą mogli zobaczyć ostatnią rolę mistrza w debiutanckiej „Ostatniej akcji” Michała Rogalskiego. W Kazimierzu obok młodego reżysera i Karoliny Gorczycy (filmowa Magda) pojawi się gość specjalny - Halina Machulska.

W ramach przeglądu filmów mistrza - Tribute to Jan Machulski – będziecie Państwo mieli okazję, przypomnieć sobie „Ostatni dzień lata”, „Vabank” i „Sublokatora”.

Zapraszamy!
 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.