Elaela
Kollegium Sztuk Pięknych
ul. Nadwiślańska 9
24-120 Kazimierz Dolny

‘ela,ela’ to nowatorska nazwa, pod którą grupa artystów z całego świata, którzy poznali się w Kolegium Sztuki na Cyprze (Cyprus College of Art), prezentuje swoje najnowsze prace.

Cypryjskie Kolegium Sztuki to instytucja z długą tradycją. Kolegium zostało założone w 1969 roku przez Stass’a Paraskosa, który pełnił w nim funkcję dyrektora.Obrazy jego autorstwa zdobyły międzynarodowe uznanie, ale jego sztuka i życie pozostay silnie związane z rodzinnym Cyprem.

Profesjonalni artyści z całego świata połączyli swoje siły aby razem pracować jako grupa w środowisku studyjnym, angażując się w konstruktywne rzucanie wyzwania własnej twórczości i praktyce innych. Ten podyplomowy projekt, pozostający pod malarskim wpływem twórczości Stass’a, okazał się bezcennym źródłem nowych pomysłów, eksperymentowania i zabawy, przy równoczesnym myśleniu o prostym, niczym niezakłóconym tworzeniu i życiu. Pomimo tego, że połączył ich wspólny temat odkrywania obfitości natury, kultury, histori i struktur społecznych Cypru, artyści ci mają bardzo różne historie i doświadczenia, biorące swój początek w Wielkiej Brytanii, Irlandi i Ameryce.

Derek Henry
Paulina Hortyńska
W ramach grupy swoje prace przedstawiają:

Stephen Westbury (UK)

“W moich obrazach i rysunkach przedstawiających krajobrazy, chcę stworzyć sztukę przy użyciu piękna i finezji form, jakie można odnaleźć w naturze.”

Derek Henry (UK)

“Moja praca zasadza się na mitologicznych konotacjach Afrodyty jako rozjemczyni w kwestiach miłości duchowej.”

Kate Theodore (UK)

“Moje obrazy zawierają osobistą narrację, rozwiniętą ostanimi czasy symboliczność i postaci jak rodem z komiksu.”

Paulina Hortyńska (PL)

“Moje obrazy powstają pod wpływem podróży, inspiracji rzeczami, które otaczają mnie w naturze i środowisku.”

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.