Męćmierzanie na zdjęciach Janusza Kobylińskiego
2 sierpnia (niedziela) godz. 17:00 - otwarcie wystawy. Centrum wsi Męćmierz.

Portrety mieszkańców Męćmierza, zarówno autochtonów jak i nowoprzybyłych, którzy tu już zapuścili korzenie lub w bliskiej przyszłości planują związać się z tym miejscem na stałe.

42 wielkoformatowe fotografie eksponowane są na placu w centrum wsi, adaptowanym dzięki wspaniałomyślności jego właścicielki na festiwalową galerię plenerową.

Janusz Kobyliński

Artysta fotografik, w ZPAF od 1982 r. Jako niezależny fotoreporter publikuje w latach 1976-79 roku w kręgu ITD, PERSPEKTYWY, RAZEM. Lata '80 - współpraca z agencją MAGNUM oraz magazynem PARIS MATCH. W późniejszych latach do roku 2002 zmienia profil na fotografię reklamową. W drugiej połowie dekady lat '90 Prezes ZG i Okręgu Warszawskiego ZPAF. Współautor i współwydawca "BIAŁO-CZERWONEJ – Księgi Twórców Polskiej Reklamy” a następnie realizator wortalu www.bialoczerwona. pl służącego twórcom. Autor idei i współtwórca POROZUMIENIA ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Autorów i Wydawców POLSKA KSIĄŻKA . W 2006 r. uruchamia pierwszą w Polsce Internetową Szkołę Fotografii www.eszkolafotografii. pl. Prowadzi Pracownię Dokumentu i Reportażu w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Portfolio

Dyplom Honorowy ZPAF za fotoreportaż "ZAWAŁ" nagrodzony w Konkursie Fotografii Prasowej 1977. Kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, w tym udział w światowej wystawie zorganizowanej na 150-lecie fotografii przez World Council of Professional Photographers oraz Kodaka, eksponowanej w ponad 100 krajach /3 fotografie reprezentujące Polskę/. Od roku 1986 realizuje autorski projekt "PARTYTURY" www.scores.white-red.eu 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.