Jacek Sempoliński. Rysunek
Galeria KLIMATY, Męćmierz
1 sierpnia (sobota), godz. 15:00 - wernisaż
Wystawa będzie otwarta w godz. 12.00 - 18.00, przez cały okres trwania Festiwalu

Jacek Sempoliński urodził się w 1927 roku w Warszawie. Podczas wojny uczył się malarstwa w szkole konspiracyjnej, w latach 1946 – 1951 studiował na wydziale malarstwa, a w latach 1951 – 1955 na wydziale scenografii ASP w Warszawie. Po studiach, oprócz malarstwa sztalugowego zajmował się także scenografią i malarstwem ściennym (pracował między innymi przy projektowaniu i realizacji polichromii kamienic warszawskiego Starego i Nowego Miasta). W 1955 roku wziął udział w Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki w warszawskim Arsenale, na ktorej otrzymał jedną z nagród. Od 1956 roku pracował w ASP w Warszawie.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i miał wiele wystaw indywidualnych (pierwsza w 1960 roku w warszawskiej „Zachęcie”, największa tamże i następnie w Muzeum Narodowym w Poznaniu w 2002). Ostatnio jego prace pokazane zostały na ekspozycjach Malarstwo XXI wielu i Inwazja dźwięku w „Zachęcie”. Sempoliński jest m.in. laureatem Nagrody im. Jana Cybisa z 1977 roku, Nagrody im. Brata Alberta, Nagrody Rektora ASP w Warszawie i Nagrody Państwowej Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się także krytyką i teorią sztuki. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.