Newsletter 05
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI
Newsletter 5


Szanowni Państwo!

ŚWIAT ZWARIOWAŁ!

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI łączy nie tylko dwa brzegi Wisły w Kazimierzu i Janowcu, ale buduje także pomost pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki, pozwalając im przeglądać się w sobie nawzajem i wzajemnie się inspirować. Ta idea legła u podstaw zorganizowania konkursu na plakat 3. edycji Festiwalu DWA BRZEGI na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na warszawskiej ASP.

W ramach zajęć, prowadzonych w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku, studenci III i IV roku przygotowali 16 projektów plakatów, z których każdy jest wejściem w dialog nie tylko z ideą Festiwalu Dwa Brzegi, ale również oryginalnym komentarzem na temat sztuki filmowej.

Zadania i ćwiczenia w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku opracowywane są w systemie autorskiego programu. Przywiązujemy duże starania zarówno do poszerzenia wiedzy, jak i kreatywności w materii poruszanych zagadnień plastycznych. Często, dotykając tzw. pojęcia dzieła, wychodzimy w przestrzeń miejską, co owocuje powstaniem innego kontekstu twórczego – i właśnie z takim działaniem spotykamy się w przypadku prac studentów III i IV roku, ćwiczenia z afiszu artystycznego pt. Festiwal Dwa Brzegi – mówi adiunkt Artur Krajewski, pod którego opieką prace powstawały. Wszystkie prace będzie można obejrzeć podczas wernisażu, który odbędzie się podczas Festiwalu w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 13:00 w Galerii Letniej w Kazimierzu.

Spośród przedstawionych projektów organizatorzy Festiwalu wybrali plakat, promujący tegoroczną edycję Dwóch Brzegów (można go zobaczyć tutaj ). Jego autorem jest Bartosz Rabiej.
 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.