Aktualności
Polskie kino? Fanatykiem nie jestem - rozmowa z Jerzym Radziwiłowiczem
Aktualności
Niedziela, 02. Sierpień 2009 11:04

Bóg stworzył aktora, ale też aktorkę. Krystyna Janda to wszechstronna artystka filmowa i teatralna, o czym przekonamy się już wkrótce. Cykl „I Bóg stworzył aktorkę” zainauguruje dziś debiut gwiazdy, „Człowiek z marmuru”. Popisowy duet artystki z Jerzym Radziwiłowiczem stanowił dla obu aktorów punkt zwrotny w karierze i z miejsca wszedł do kanonu polskiego kina. Ze znanym z roli Mateusza Birkuta Radziwiłowiczem rozmawiamy o filmie, współpracy na planie i różnicach między kinematografią polską a zagraniczną.

Więcej…
 
I Bóg stworzył... Krystynę Jandę
Aktualności
Niedziela, 02. Sierpień 2009 11:02
Cykl "I Bóg stworzył aktorkę" poświęcony dokonaniom Krystyny Jandy zostanie zainaugurowany o 14:00 spotkaniem z nią, Jerzym Radziwiłowiczem i twórcami filmu "Człowiek z marmuru".
Więcej…
 
Krótkie filmy, długa przyjemność
Aktualności
Sobota, 01. Sierpień 2009 17:30

Krótkie metraże przez długi czas były ignorowane. Postrzegano je jako formy początkujących filmowców, pretendujących do zrobienia czegoś większego - uznawano za pośrednie i ćwiczeniowe. W końcu przestają pełnić rolę służebną wobec kina. Nie tylko pojawiają się na filmowych festiwalach i przeglądach - często staja się ich bohaterami.  

Więcej…
 
NIEZALEŻNE JURY: Niezależność w cenie również tutaj
Aktualności
Sobota, 01. Sierpień 2009 13:22

Projekcje festiwalowe w ramach Niezależnego Konkursu Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkich ocenia Niezależne Jury. Dwadzieścia, zrekrutowanych przed Festiwalem spośród  osób spojrzy chłodnym okiem na filmowe dokonania.

Więcej…
 
Francis Hime - gwiazda Koncertu Otwarcia
Aktualności
Sobota, 01. Sierpień 2009 12:08

Próba w hotelu "Król Kazimierz". Kierowca już jest? Czeka od 10 minut. To jeszcze jeden utwór i jedziemy... Musimy już iść? Aha, jeszcze wywiad... A mamy na to czas? To zajmie tylko chwilkę? Dobrze, usiądźmy… 

Więcej…
 
Bossa nova na Zamku w Kazimierzu
Aktualności
Sobota, 01. Sierpień 2009 11:55
Budujemy mosty i przekraczamy granice... geograficzne. Brazylia to jedno z ważniejszych miejsc na festiwalowej mapie. Już o 21:00 na Zamku w Kazimierzu zabrzmi bossa novą w oryginalnym wykonaniu. To rzadka okazja, by po raz pierwszy w Polsce posłuchać artystów należących do grona tych, którzy tworzyli historię bossa novy w Brazylii.
Więcej…
 
Miasto w mieście - gdzie nas szukać?
Aktualności
Sobota, 01. Sierpień 2009 11:52
Dwa tygodnie temu w miejscu, gdzie stoją festiwalowe namioty był tylko pusty plac. 80 osob prężyło muskuły, wylewało mósme poty, by wspólnymi siłami zbudować całą infrastrukturę. Kilometry kabli, lampy i sprzęt nagłośnieniowy - dzięki temu będzie nas widać i słychać. Gdzie?
Więcej…
 
Wisła dzieli... kino łączy
Aktualności
Sobota, 01. Sierpień 2009 11:50

Blisko 100 tysięcy festiwalowych gości pojawi się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Już po raz trzeci film i sztuka połączą dwa brzegi Wisły.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 Dalej > Ostatnie >>

Strona 4 z 6
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.