Pralka
Małe kino * środa (5 sierpnia 2009) * godz. 16:00

The Washing Machine, Polska (PL) 2008, kolor|colour, 14 min.

reż|dir Jakub Pączek

Film o oczyszczającej mocy prawdy. Historia starej PRL-owskiej pralki, która jest zmorą życia rodzinnego Stefana Czarnieckiego, nietypowego maturzysty z wielkiego osiedla. W jego domu i życiu krzyżują się w sposób metaforyczny pewne zjawiska z historii Polski ostatnich 30 lat.

Jakub Pączek (1984)

Absolwent Historii Kościoła na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz student 3. roku Reżyserii Wydziału Radia i Telewizji UŚ w Katowicach, studiował też Historię Sztuki. Przez kilka lat pracował również jako projektant stron internetowych. W ramach studiów zrealizował według własnych scenariuszy kilka etiud (m.in. prezentowaną i nagradzaną na kilku festiwalach "Pralkę"), jest także autorem scenariuszy szeregu programów w TVP Historia.

 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.