Plenerowy EMPIK

Sobota [1 Sierpnia 2009]:

18:00
ROMAN KURKIEWICZ. Znany dziennikarz będzie promować „Klapsy polskie”, czyli wybór felietonów publikowanych w „Przekroju”.

Niedziela [2 Sierpnia 2009]:

15:00
MANUELA GRETKOWSKA. Zapraszamy na spotkanie z polską pisarką, scenarzystką filmową, felietonistką i działaczką społeczną. "Kobieta i mężczyźni" to pierwsza od lat powieść autorki - psychologiczno - obyczajowa z wątkiem romansowym.
17:00
WITOLD PYRKOSZ. Witold Pyrkosz w rozmowach z Izą Komendołowicz i Anną Grużewską niezwykle barwnie, z poczuciem humoru i przy mrużeniem oka opowiada historię swego życia... prywatnego i zawodowego. Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Podwójnie urodzony”.
18:00
KRYSTYNA JANDA. „Gdybym była fryzjerką, też mam nadzieję, byłabym artystką. Bo potrzeba kreacji, zmiany świata i otoczenia, to coś więcej niż zawód...”. Aktorka, reżyser, producent i założycielka Teatru Polonia w Warszawie będzie honorowym gościem Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.

Poniedziałek [3 Sierpnia 2009]:

16:30
ŁUKASZ MACIEJEWSKI ORAZ JEGO GOŚCIE. Plenerowy empik odwiedzi autor książki „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu”. Specjalnymi gośćmi spotkania będą: Jerzy Radziwiłłowicz, Jacek Rakowiecki, Borys Szyc i Borys Lankosz.
18:00
ANDRZEJ BART. Napisana pięknym językiem powieść „Fabryka muchołapek” zdobyła uznanie krytyków i została w tym roku nominowana do Nagrody Nike.

Wtorek [4 Sierpnia 2009]:

16:30
JURIJ ANDRYCHOWYCZ. Spotkanie pt. "Czym jest dzisiaj Europa Środkowa ?"
18:00
RAFAŁ BRYNDAL, HENRYK SAWKA. Spotkanie z wyjątkowym duetem - rysownikiem oraz satyrykiem (promocja książki „Sceny z życia małżeńskiego według Sawki komentuje Rafał Bryndal”).

Środa [5 Sierpnia 2009]:

17:00
JERZY STUHR. Stuhrowie. Historie rodzinne” to książka, dzięki którejpo raz pierwszy możemy odwiedzić prywatny świat znanej krakowskiej rodziny. Aktor rozpoczyna opowieść w 1879r., kiedy jego pradziadkowie opuszczają Schrattenberg i trafiają do Krakowa.
18:30
MAX CEGIELSKI. Zgłębiając Orient, tym razem autor pojawia się u jego bram – w Stambule, gdzie odnajduje zupełnie nową treść… Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu”.

Czwartek [6 Sierpnia 2009]:

18:00
AGNIESZKA CHRZANOWSKA. Kompozytorka, piosenkarka, aktorka, artystka Teatru Piosenki w Centrum w Krakowie, będzie promować w EMPIKu album: „Bez udziału gwiazd”.

Piątek [7 Sierpnia 2009]:

16:00
KATARZYNA GROCHOLA. Z przyczyn niezależnych od empiku i od Festiwalu DWA BRZEGI spotkanie z Katarzyną Grocholą w plenerowym empiku nie odbędzie się.
18:00
BEATA PAWLIKOWSKA. W „Blondynce na czarnym lądzie” poznajemy m.in. smak życia na sawannie i niezwykłe zwyczaje dzikich zwierząt.Znana podróżniczka i dziennikarka będzie gościem kazimierskiego EMPIKu.

Sobota [8 Sierpnia 2009]:

13:00
JACEK KONDRACKI. Podczas spotkania, autor słuchowisk radiowych, scenariuszy filmowych, telewizyjnych i teatralnych opowie o powstaniu książki „Operacja Dunaj”, której jest współautorem. W tym spotkaniu udział wezmą także twórcy filmu: Jacek Głomb i Przemysław Bluszcz
15:00
MAŁGORZATA KALICIŃSKA , JOANNA LAPRUS-MIKULSKA, IZA SZOLC. Zapraszamy na kolejne spotkanie Salonu Literackiego „BLUSZCZA” i EMPIKu. Tematem rozmowy będzie „Literatura bardziej popularna. O różnicy między książką dobrą i złą.
17:00
JANUSZ L. WIŚNIEWSKI. Akcja „Bikini” - najnowszej książki autora, rozgrywa się w Europie i Ameryce końca II Wojny Światowej. Anna, młoda Niemka błąka się po Dreźnie, dokumentując swoją „leicą” wojenną tragedię. Na taki sam temat ma zrobić fotoreportaż Stanley, dziennikarz z Nowego Jorku…

Niedziela [9 Sierpnia 2009]:

12:00
GRAŻYNA TORBICKA. W ostatnim dniu Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI gościem plenerowego EMPIKu będzie Grażyna Torbicka, Dyrektor Artystyczny wydarzenia.


 
© Copyright 2009 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved.
Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Tomasz Stokowski. Projekt - Bartosz Rabiej. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona by Sara Kozińska.